Děti se velmi rychle vyvíjí, a proto je ideálním řešením pořídit si rostoucí židli

Blog Děti se velmi rychle vyvíjí, a proto je ideálním řešením pořídit si rostoucí židli

Děti se velmi rychle vyvíjí, a proto je ideálním řešením pořídit takovou židli, která bude použitelná v různých vývojových stádiích dítěte. Vhodným typem jsou tzv. rostoucí židle pro děti. Jedná se o židle, které „rostou“ s dítětem.

Rostoucí židle jsou polohovatelné a vyhovují požadavkům ergonomie tak, aby se dítě správně vyvíjelo a nebylo přisezení nijak omezováno.

Rostoucí židle by měla dítěti dovolit aktivní pohyb a měla by ho přimět k přirozenému držení páteře a zabránit tak hrbení v oblasti zad a dalším nechtěným polohám, které nejsou prospěšné pro jejich zdraví.

Rostoucí židle má vliv na pohodlnost a zdravý růst dítěte. Dále jsou zohledněny požadavky týkající se konstrukčních, bezpečnostních a hygienických norem. Co se týče údržby a manipulace, je co nejsnadnější.

Rostoucí židle je také navržena tak, aby byla použitelná pro více jedinců s ohledem na jejich tělesné proporce.

Rostoucí židle má zaujmout spotřebitele svým vzhledem, tvarem, jednoduchostí, funkcemi či případným barevným provedením.

Rostoucí židle je velmi všestranná. Díky tomu není nutné pořizovat několik židlí pro dítě v různém věku. Je vyrobena tak, aby bylo zajištěno pohodlné sezení u různě vysokého stolu. Je tedy vhodná nejen jako jídelní židlička, ale také jako židle k psacímu stolu.

Zpět na výpis