Dřevo a barvy

Technické údaje Dřevo a barvy

Konstrukce rostoucí židle: bukový masiv

Konstrukce rostoucí židle i dalších židliček a stolků. Hajdalánek je z bukového masivu. Ten vyniká tvrdostí a odolností vůči opotřebení a změnám. Je ideální právě pro mohutnou konstrukci, jíž činí pevnou a stabilní. A není náchylný k poškození v místech zářezů a děr pro šrouby.

Materiály dalších částí rostoucí židle

Sedáky a podnožky rostoucí židle jsou z lisované, vysoce odolné březové překližky, která dosahuje vyšší tvrdosti než bukový masiv.

Opěrky zad rostoucí židle jsou tvarované tak, aby umožňovaly pohodlné a ergonomické sezení. Kvůli tomuto tvarování je na ně použita buková překližka místo netvarovatelného masivu.

Použité překližky se vyznačují vysokou pevností a pružností, což je dáno kombinací loupané lepené a čistě dřevěné dýhy do kříže. Díky tomu tenké díly dosahují vlastností masivu tam, kde masiv nemůže být použit: buď protože by byl příliš tenký, nebo protože se nedá tvarovat.

Barvy a mořidla rostoucích židlí a dětského nábytku

Barvy a mořidla používané pro povrchové úpravy rostoucích židlí a dětského nábytku Hajdalánek plně odpovídají evropské normě EN 71 Bezpečnost hraček. Konkrétně jde o laky, barvy a mořidla osvědčeného výrobce Renner Italia S.p.A.

Škála barev

  • konstrukce rostoucí židle: buk v laku, dub světlý, dub tmavý, ořech, wenge a bílá
  • sedáky a podnožky:
    • buk v laku, dub světlý, dub tmavý, ořech, wenge a bílá
    • pastelové barvy

 

Moření rostoucích židlí

Moření – barevné i v odstínech přírodního dřeva – nepřekrývá přírodní povrch, ale zdůrazňuje kresbu a strukturu dřeva. Každý kus je unikát odpovídající svému přírodnímu původu.

Upozornění: Zobrazení barev a odstínů moření na Vašem monitoru nemusí odpovídat skutečnému odstínu dřeva či překližky. Stejně tak je třeba brát v potaz vizuální charakteristiky dřeva a překližky, které jsou těmto materiálům vlastní.